مسیر پـرواز

با دانستن و عمل کردن به احادیث اهل بیت در مسیر الهی عمل می کنیم.

مسیر پـرواز

با دانستن و عمل کردن به احادیث اهل بیت در مسیر الهی عمل می کنیم.

قوانین دهگانه علمدار

جمعه, ۱۸ فروردين ۱۳۹۶، ۰۷:۰۵ ب.ظقانون اول:

بار الها! اعتراف میکنم از اینکه قرآن را نشناختم و به قرآن عمل نکردم. حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم . اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد حتما یک جزء کامل بخوانم.


قانون دوم :

پروردگارا ! اعتراف میکنم از اینکه نمازم را بی معنی خواندم و حواسم جای دیگری بود ،در نتیجه دچار شک در نماز شدم. حداقل روزی دو رکعت نماز قضا بخوانم . اگر به هر دلیلی نتانستم این دو رکعت را به جا بیاورم روز بعد باید نماز قضای یک 24 ساعت (17 رکعت ) بخوانم.

قانون سوم :

خدایا اعراف میکنم از اینکه مرگ را فراموش کردم و تعهد کردم مواظب اعمالم باشم اما نشدم. حداقل هرشب قبل از خواب باید دو رکعت نماز تقرب بخوانم . اگر به هر دلیلی نتوانستم روز بعد باید 20  ریال صدقه و 8 رکعت نماز قضا به جا بیاورم.


قانون چهارم :

خدایا! اعتراف میکنم از اینکه شب به یاد تو نخوابیدم و بهر نماز شب هم بیدار نشدم. حداقل در هفته باید دو شب نماز شب بخوانم و بهتر است شب های پنجشنبه و شب های جمعه باشد. اگر به هر دلیلی نتوانستم شبی را به جا بیاورم باید به جای هر شب 50 ریال صدقه و 11 رکعت تمام به جا بیاورم.


قانون پنجم :

خدایا! اعتراف میکنم از اینکه « خدا میبیند » را در همه ی کار هایم دخالت ندادم و برای عزیز کردن خودم کار کردم .حداقل در هفته باید دو صبح زیارت عاشورا و صبح جمعه باید سوره ی الرحمن را بخوانم. اگر هم به هر دلیلی نتوانستم زیارت عاشورا بخوانم باید هفته بعد 4 صبح زیارت عاشورا بخوانم و یک جزء قرآن بخوانم و اگر صبح جمعه ای نتوانستم سوره ی الرحمن را بخوانم باید قضای آن را در اولین فرصت به اضافه 2 حزب قرآن بخوانم.


قانون ششم :

حداقل باید در آخرین رکوع و در کلیه ی سجده های نماز واجب صلوات بفرستم. اگر به هر دلیلی نتوانستم به جا بیاورم ، باید به ازای هر صلوات 10 ریال صدقه بدهم و 100 صلوات بفرستم.


قانون هفتم :

حداقل باید در هر 24 ساعت 70 بار استغفار کنم. اگر هم به هر دلیلی نتوانستم ، در 24 ساعت بعدی باید300 بار استغفار کنم و باز هم 300 به 600 تبدیل میشود.


قانون هشتم :


هر کجا که نماز را تمام میخوانم باید در هفته دو رز را روزه بگیرم، بهتر است که دوشنبه و پنجشنبه باشد. اگر به هر دلیلی نتوانستم این عمل را به جا بیاورم در هفته بعد به ازای 2 روز 3 روز و به ازای هر روز 100 ریال صدقه بدهم.


قانون نهم :

در هر روز باید پنج مسئله از احکام حضرت امام (ره) را بخوانم. اگر به هر دلیلی نتوانستم روز بعد باید 15 مسئله بخوانم.


قانون دهم :

در هر 24 ساعتباید 5 بار تسبیح حضرت زهرا(س) برای نماز یومیه و 2 بار هم برای نماز قضا بگویم. اگر به هر دلیلی نتوانستم این فریضه الهی را به جا بیاورم باید به ازای هر یکبار، 3 مرتبه این عمل را تکرار کنم.


برای شادی روح شهید سید مجتبی علمدار صلوات

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی